Vegacloud® SaaS

Model SaaS (Software jako služba) umožňuje uživatelům připojit se ke cloudovým aplikacím a používat je přes internet.

Obvyklými příklady jsou e-mail, kalendáře nebo kancelářské nástroje (jako je Microsoft Office 365). SaaS poskytuje úplné softwarové řešení, které zakoupíte na základě průběžných plateb od poskytovatele cloudové služby. Pronajímáte si pro organizaci možnost použití aplikace a uživatelé se k ní připojují přes internet obvykle pomocí webového prohlížeče. Veškerá podpůrná infrastruktura, middleware, software a data aplikace jsou umístěné v datovém centru poskytovatele služeb. Poskytovatel služeb spravuje hardware a software a v rámci příslušné smlouvy o poskytování služeb zajišťuje dostupnost a zabezpečení aplikace a vašich dat. SaaS dovoluje vaší organizaci začít aplikaci rychle využívat s minimálními pořizovacími náklady a dobře plánovatelnými operativními náklady.

Obvyklé scénáře SaaS

Pokud jste někdy používali webové e-mailové služby, jako je hotmail.com nebo seznam.cz, znamená to, že jste už používali určitou formu SaaS. S těmito službami jste se přihlásili k internetovému účtu, většinou z webového prohlížeče. Jednotlivé e-mailové zprávy i ovládací software jsou uložené na serverech poskytovatele služby, vy k e-mailu a uloženým zprávám můžete přistupovat z webového prohlížeče na libovolném počítači nebo mobilním zařízení, stačí vám pouze připojení k internetu.

Předchozí příklad uvádí bezplatnou službu k osobnímu použití. Při použití v organizacích si však najímáte nejen kancelářské aplikace, jako je e-mail, různé nástroje pro spolupráci a kalendáře, ale i robustní aplikace, jako je řízení vztahů se zákazníky (CRM), plánování podnikových zdrojů (ERP) a správa dokumentů.

Za použití těchto aplikací platíte na základě předplatného nebo podle úrovně využití.

Výhody SaaS

Získáte přístup k propracovaným aplikacím. K tomu, abyste poskytli aplikace SaaS uživatelům (zaměstnancům, obchodním partnerům), nepotřebujete vlastnit, instalovat, aktualizovat ani spravovat žádný hardware, middleware nebo software. V rámci modelu SaaS jsou k dispozici i propracované podnikové aplikace, jako je ERP a CRM, takže si je můžou dovolit i organizace, které nemají prostředky na nákup, nasazení a správu potřebné infrastruktury a vlastního softwaru.

Zaplatíte pouze za to, co používáte. Jelikož software je navržený jako modulární, je možné cenu za službu SaaS automaticky přizpůsobovat úrovni využití.

Používáte bezplatný klientský software. Aplikace služeb SaaS jsou navrženy tak, aby šly spouštět přímo z webového prohlížeče bez nutnosti stahovat a instalovat další software. To znamená, že nemusíte kupovat a instalovat speciální software svým uživatelům.

Snadno zapojíte své zaměstnance odkudkoli. SaaS usnadňuje zapojení zaměstnanců, protože uživatelé mohou přistupovat k aplikacím SaaS, a tedy i firemním datům z libovolného počítače nebo jakéhokoli mobilního zařízení připojeného k internetu, stačí vám pouze webový prohlížeč. Nemusíte řešit vývoj aplikací, ani kompatibilitu na různých typech počítačů a zařízení, protože poskytovatel služeb SaaS to již udělal za vás. Dobře zvolený poskytovatel služeb zajistí zabezpečení vašich dat bez ohledu na typ zařízení, které je zpracovává a vy tak nemusíte zaměstnávat vlastní specialisty.

Zálohovaná data. Data vašich aplikací jsou uložená v cloudu v datovém centru za nejpřísnějších bezpečnostních podmínek, při ztrátě nebo havárii počítače, příp. mobilního zařízení uživatele nepřijdete o firemní data.

Zaujala Vás tato nabídka? Kontaktujte nás…